Opowieść o młodości, o miłości i buncie, o poezji, muzyce i szalonych latach rewolucji kontrkulturowej lat sześćdziesiątych.

SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC to nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami opartymi na malarstwie Katarzyny Kulpy wprowadzającymi widza w świat wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA.

Słynny Niebieski Prochowiec” to opowieść o młodości, o miłości i buncie, o poezji, muzyce i szalonych latach rewolucji kontrkulturowej lat sześćdziesiątych. Jej kanwą są legendarne ballady i wiersze, których autorem jest zmarły 7.11.2016 roku jeden z najbardziej popularnych i najwybitniejszych bardów współczesności – LEONARD COHEN

Postaci z jego piosenek – ZUZANNA, JANE, MŁODY, OBCY, GOŚĆ, MUZYK i POETA – opowiedzą o świecie, który jest niezmienny w swojej nieustannej zmienności, ale walczące ze sobą nieustannie DOBRO i ZŁO zawsze znajdują ukojenie w największej wartości, jaką jest MIŁOŚĆ.

***

Usłyszymy wielkie kompozycje wspaniałego Artysty w znakomitych interpretacjach aktorskich i wokalnych: GościeTańcz mnie po miłości kresChelsea HotelClosing TimesTa noc wprawi nas w piękny transJestem twójW głąb pocałunków stuTo ten walcZuzannaCygańska żonaSłynny niebieski prochowiecOna jest Alleluja

Wszystkie ballady zabrzmią w zupełnie nowych, prapremierowych przekładach Romana Kołakowskiego odkrywających przed widzami niezwykłą metaforykę Leonarda Cohena, w której amerykańska otwartość i bezkompromisowość miesza się z zachowawczą tradycją wschodnio-europejską, a religia judaistyczna z chrześcijaństwem i kontemplacją buddyjską.

scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
reżyseria: Roman Kołakowski
malarstwo: Katarzyna Kulpa
animacje: Piotr Marcin Stapiński
filmy: Krystian Andrzejewski
kostiumy: Agata Klimczak
choreografia: Angelika Skowronek
kierownictwo muzyczne: Rafał Konieczny 


TEATR PIOSENKI:
Jane: Agata Klimczak
Zuzanna: Aleksandra Radwan
Muzyk: Bartłomiej Abramowicz
Gość: Grzegorz Bukowski
Poeta: Roman Kołakowski
Młody: Rafał Konieczny
Obcy: Marcin Kątny
ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Bartłomiej Abramowicz fortepian
Robert Bielak skrzypce
Szymon Chudy gitary
Marcin Gałkowski gitary
Michał Wąsik gitara basowa
Mateusz Maniak perkusja

Zapytaj o indywidualną wycenę spektaklu.

Wyślij zapytanie